• Haseki Sultan, Fatih / İSTANBUL
  • P.tesi - C.tesi: 9:00 - 20:00
  • +90 212 531 04 59

Herkes mükemmel bir gülüşe sahip olmak ister. Güzel gülüşe sahip olan bir kişi, sosyal yaşantısında veya iş yaşantısında bir adım öndedir demektir. Günümüzde kişinin ihtiyacına yönelik gerçekleştirilecek birtakım uygulamalar sonucunda güzel gülüşe sahip olmak mümkün bir hale gelmiştir.

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan hollywood smile uygulamasında dudakların, dişlerin ve diş etlerinin görünümü incelenir ve kişiye mükemmel bir görünüm kazandırmak hedeflenir.

Dişlerde var olan kırık ya da çapraşıklık,  diş eti rahatsızlıkları, diş dizilimindeki bozukluklar gibi problemler tespit edilir ve hollywood smile uygulamasından önce tedavi edilir ve daha uygulamaya başlanır.

Hollywood Smile Nasıl Olmalıdır?

Üst çenede bulunan ön dişler düzgün olmalıdır. Üst orta kısımda bulunan 2 kesici diş ise biraz daha önde olmalıdır. Bunun yanı sıra gülüş esnasında üst dişlerdeki 1. büyük azı diş de dahil olmak üzere gözükmelidir. Ayrıca üst diş etinin 2 mm kadar gözükmesi gerekir ve dudaklar da simetrik bir şekilde açılmalıdır.

Hollywood Gülüşünün Avantajları Nelerdir?

En büyük avantajlarından biri kişiye özgüven kazandırmasıdır. Çünkü hollywood smile uygulaması yaptıran bir kişi kendini daha dinamik ve genç hissedecektir. Ayrıca kişinin dişleri simetrik ve beyaz bir görünüme kavuşturulur. Diş ve diş etleri de estetik bir görünüme sahip olur. Son olarak da tüm bu işlemler kişinin ağız kapanışı doğru bir şekle getirilecektir.

Hollywood Smile Hangi Uygulamaları Kapsar?

Porselen Lamina Uygulaması; Diş çapraşıklığı, diş sıkma sorunu ya da çene problemleri olan kişiler için bu uygulama yapılamaz. İlk olarak bu problemler giderilir ve sonrasında uygulama gerçekleştirilir. Bu işlem dişlerin ön yüzeyine hafif bir aşındırma yapılarak ya da aşındırma yapılmadan hazırlanan yaprak porselenler yapıştırılır. Fakat dişlerin şekli ve dizilişi uygunsa kişiye sadece beyazlatma işlemi yapılır.

Zirkonyum Porselen Uygulaması; Ön dişlerinde kırık ya da eksiklikler olan kişilere porselen lamina yerine zirkonyum porselen uygulaması yapılır. Çünkü bu dolgu uygulaması dişlere doğal bir görünüm kazandırır.

Diş Beyazlatma; Bir diğer adı bleaching olan diş beyazlatma işlemi, dişlerinde renk problemi olan kişilere uygulanır. Bu işlem  tek seansta bitirilir.

Diş Eti Estetiği; Kişide diş eti ile ilgili herhangi bir rahatsızlık mevcut ise ilk olarak o problemler giderilir ya da diş eti gülüş esnasından çok fazla gözüküyor ise diş eti uygun görüntüye ulaşmak için bir miktar kesilir. Erbium lazer olarak adlandırılan teknik ile ameliyat gerekmeden diş etleri istenilen boyuta kavuşturulur.

Dental İmplantları; Çene kemiğine titanyumdan yapılmış vida şeklindeki yapay diş köklerinin yerleştirilmesi olarak tanımlanır. Daha sonra bu implantlar üzerine hareketli protezler veya köprü yerleştirilir ve dişlerde var olan boşluklar doldurulur. Örneğin hollywood gülüşünün bir parçası olan üstteki 2 kesici dişin uzatılması işlemi için dental implant uygulaması gereklidir.

Hollywood Smile Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Hollywood Smile uygulamasında ilk önce kişinin var ise diş ve diş eti problemleri giderilir. Daha sonra laminate porselen işlemi yapılacaksa 5 ila 10 gün, zirkonyum porselen uygulaması yapılacaksa da 7 ila 14 gün kişinin tedavisi sürer. Bu nedenle hollywood smile uygulamasının tedavi süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Hollywood Smile Uygulamasının Bakımı Nasıl Yapılır?

Rutin diş bakımı gibi kişinin günde 2 defa dişlerini fırçalaması ve diş arayüz bakımı için diş ipi kullanılması gerekir. Bunun dışında 6 ayda bir kontrole gitmelidir. Son olarak da porselen lamina uygulaması yapılmış kişiler sert yiyeceklerden uzak durmalıdır çünkü lamina kaplamalar daha kırılgan bir yapıya sahiptir.